• Al. Wojska Polskiego 63a
    21-400 Łuków

  • +48 506 061 433
    biuro@rotomoulding-partner.pl

PRODUKCJA

Produkcja w technologii odlewania rotacyjnego, która znana jest jako rotomoulding, co do zasady składa się z czterech podstawowych etapów: wypełnienia tworzywem formy, obróbki termicznej, chłodzenia, rozformowania i finalnej preparacji materiału. Ze względu na nowoczesne rozwiązania zastosowane w linii technologicznej oraz przez wyposażenie jej w młyn i pulweryzator, nasza firma Rotomoulding Partner korzysta z dodatkowego kroku odzyskiwania niewykorzystanego materiału. Dzięki temu rozwiązaniu, realizowana przez nas produkcja jest praktycznie bezodpadowa, a tym samym przyjazna środowisku.

1

Wypełnianie tworzywem formy

Nowoczesna produkcja z wykorzystaniem metody rotoformowania rozpoczyna się od zasypania formy tworzywem w postaci termoplastycznego proszku, zazwyczaj polietylenu. Występuje on w całkowicie naturalnej postaci bądź z domieszkami kolorów, innych dodatków lub elementów zatapianych w tworzywie – wszystko w zależności od wymagań danego produktu. Następnie forma wyrobu jest zamykana przez operatorów i wprowadzana do pieca, na tym etapie wyrób już obraca się w dwóch prostopadłych do siebie płaszczyznach.

2

Obróbka termiczna

Forma jest podgrzewana do temperatury, w której proszek znajdujący się w formie przejdzie w stan płynny. Podczas tego procesu forma cały czas jest obracana w dwóch prostopadłych do siebie osiach. Właściwie dobrany czas grzania, temperatura oraz prędkość obrotów formy, zapewnia równomierne rozprowadzenie płynnego tworzywa wewnątrz wzoru, oddając żądany kształt produktu. Po tym procesie forma wyjeżdża z pieca – rozpoczyna się proces chłodzenia.

3

Chłodzenie

Wciąż obracająca się w dwóch płaszczyznach forma jest chłodzona za pomocą powietrza, dzięki czemu zawarte w środku tworzywo sztuczne zastyga. Ruchy obrotowe formy powodują, że materiał nie osadza się w niepożądany sposób, przez co finalne wyroby osiągają właściwą grubość i jednorodność na całej powierzchni. Istotnym elementem mającym wpływ na długość chłodzenia jest wielkość i wymagana grubość ścianki produktu.

4

Rozformowywanie i obróbka

Po zakończeniu procesu chłodzenia, forma zostaje rozebrana przez operatorów, a sam produkt zostaje wyjęty i starannie obrobiony z nadmiaru materiału za pomocą specjalistycznych narzędzi, dedykowanych do obróbki wyrobów z tworzyw sztucznych. Operator weryfikuje stan formy i dokładnie ją czyści – wówczas można przystąpić do ponownego zasypania formy.

5

Odzyskiwanie materiału

Produkcja różnego rodzaju komponentów w firmie Rotomoulding Partner posiada jeszcze jeden, dodatkowy krok. Pozostały po procesie obróbki materiał jest przekazywany do specjalnego młyna przeznaczonego do mielenia tworzyw sztucznych. Odpowiednio wyprofilowane noże mogą przetwarzać zużyty już surowiec z szybkością 1600 kg/h do równomiernych płatków o średnicy wynoszącej 6 milimetrów. Tak przetworzony materiał jest przekazywany do pulweryzatora w którym dokonuje się dalszej obróbki i surowiec zostaje zmielony do postaci proszku o średnicy ziarna około 500 mikronów. Po zakończeniu tego procesu uzyskujemy proszek który możemy wykorzystać jako dodatek do dalszej produkcji.

rotomoulding
formowanie rotacyjne
rotomoulding polska
formowanie rotacyjne
rotomoulding polska

EKONOMIA, WYSOKA JAKOŚĆ I FUNKCJONALNOŚĆ.
WYBIERZ WSPÓŁPRACĘ Z ROTOMOULDING PARTNER

Rotomoulding, jako sposób obróbki tworzyw sztucznych, znany jest w Polsce od wielu lat, jednak dopiero teraz osiąga wyżyny swojej popularności. Kilka niepodważalnych korzyści, jakie niesie ze sobą tego typu produkcja, pozwala zauważalnie zdystansować pozostałe techniki uzyskiwania tak popularnych elementów, do których należą wyroby dowolnych kształtów i rozmiarów. Skorzystaj z usług oferowanych przez przedsiębiorstwo Rotomoulding Partner. Charakteryzuje nas wieloletnie doświadczenie, możliwość korzystania z własnego parku technologicznego oraz wykwalifikowana kadra pracowników. Nowoczesna produkcja rotoformowania nie kryje przed nami najmniejszych tajemnic. Zależy Ci na tanim uzyskiwaniu elementów wykonanych z polietylenu? Chciałbyś, aby tego typu wyroby przetrwały próbę czasu i służyły Ci przez kilkanaście kolejnych lat? Zapraszamy do kontaktu. Zweryfikuj nasz profesjonalizm i podziel opinię zadowolonych Klientów!

 

Jesteś zainteresowany rozpoczęciem współpracy lub masz pytanie?
Napisz do nas